| आग दर्ज़ा | कक्षा |
|---|---|
| आवेदन | सम्मेलन कक्ष, बैंक्वेट हॉल, प्रदर्शनी केंद्र |
| ट्रैक सिस्टम | रोलर के साथ एल्यूमिनियम ट्रैक |
| सतह | एमडीएफ |
| अंतिम पैनल बंद होना | टेलीस्कोपिक स्लीव पैनल |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
|---|---|
| Feature | Acoustic |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Surface | MDF |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
|---|---|
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Fire Rating | Class A |
| स्थायित्व | उच्च |
|---|---|
| मोटाई | 80 मिमी |
| डिजाइन | मॉड्यूलर |
| ध्वनिक प्रदर्शन | एनआरसी 0.85 |
| आग दर्ज़ा | कक्षा |
| सीलिंग प्रणाली | चुंबकीय या यांत्रिक |
|---|---|
| पैनल सतह | मेलामाइन, कपड़ा, चमड़ा, या लकड़ी का लिबास |
| आग दर्ज़ा | एक कक्षा |
| सतह | एमडीएफ बोर्ड |
| संचालन | नियमावली |
| नाम | जंगम विभाजन की दीवार |
|---|---|
| सामान्य उपयोग | वाणिज्यिक फर्नीचर |
| उपस्थिति | उपस्थिति |
| कार्य | बहुउद्देश्यीय |
| गुणवत्ता | गारंटी |
| आवेदन | सम्मेलन कक्ष, बैंक्वेट हॉल, प्रदर्शनी केंद्र |
|---|---|
| ट्रैक सिस्टम | रोलर के साथ एल्यूमिनियम ट्रैक |
| विशेषता | ध्वन्यात्मक |
| आग दर्ज़ा | एक कक्षा |
| ध्वनिरोधन | 43-50dB तक |
| Surface | MDF |
|---|---|
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Door within door or not | Decided By Customer |
|---|---|
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Feature | Acoustic |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |